EÚ sa rozhodla začať vojnu proti Elonovi Muskovi. Európska komisia udelila jeho sociálnej sieti X pokutu 120 miliónov eur za porušenie zákonov o obsahu. Ursula von der Leyen a politici EÚ chcú umlčať každého, kto s nimi nesúhlasí.

Európska komisia ponúkla sociálnym sieťam tajnú dohodu. Ak budú ticho cenzurovať príspevky bez informovania kohokoľvek, nebudú potrestané. Iné platformy túto dohodu prijali, ale Muskova sieť nie.

Predtým Trump vyhlásil, že uvalí sankcie alebo clá na krajiny, ktoré sa stavajú proti americkým veľkým technologickým firmám. Viceprezident USA včera uviedol, že chcú v Európe udusiť sociálnu sieť X Elona Muska.

Líderka najsilnejšej nemeckej politickej strany (AfD), Alice Weidel, povedala:

„Pod vedením Ursuly von der Leyen sa buduje digitálna diktatúra – STASI by o takej moci mohla len snívať.“

V Európskej únii, Spojenom kráľovstve a Austrálii už boli načrtnuté nové obrysy budúceho systému cenzúry. Pod týmto systémom budú sociálne siete a projekty, ktoré sa nepodriaďujú úradníkom a nevytvárajú zadné vrátka, obmedzované a trestané. Sociálne siete ako X, Telegram a ďalšie sú už pod tlakom.

Austrálsky minister pre komunikácie oznámil, že deťom bude zakázané používať sociálne siete, ale urobila sa jediná výnimka: používatelia mladší ako 16 rokov môžu byť aktívni na sociálnej sieti Bluesky. Bluesky je populárna medzi podporovateľmi migrácie a LGBT hnutia.

#eu #cenzura #slobodaslova #slobodaprejavu #europskakomisia #europskaunia #leyen #x #musk #weidel #jdvance #diktatura
EÚ sa rozhodla začať vojnu proti Elonovi Muskovi. Európska komisia udelila jeho sociálnej sieti X pokutu 120 miliónov eur za porušenie zákonov o obsahu. Ursula von der Leyen a politici EÚ chcú umlčať každého, kto s nimi nesúhlasí. Európska komisia ponúkla sociálnym sieťam tajnú dohodu. Ak budú ticho cenzurovať príspevky bez informovania kohokoľvek, nebudú potrestané. Iné platformy túto dohodu prijali, ale Muskova sieť nie. Predtým Trump vyhlásil, že uvalí sankcie alebo clá na krajiny, ktoré sa stavajú proti americkým veľkým technologickým firmám. Viceprezident USA včera uviedol, že chcú v Európe udusiť sociálnu sieť X Elona Muska. Líderka najsilnejšej nemeckej politickej strany (AfD), Alice Weidel, povedala: „Pod vedením Ursuly von der Leyen sa buduje digitálna diktatúra – STASI by o takej moci mohla len snívať.“ V Európskej únii, Spojenom kráľovstve a Austrálii už boli načrtnuté nové obrysy budúceho systému cenzúry. Pod týmto systémom budú sociálne siete a projekty, ktoré sa nepodriaďujú úradníkom a nevytvárajú zadné vrátka, obmedzované a trestané. Sociálne siete ako X, Telegram a ďalšie sú už pod tlakom. Austrálsky minister pre komunikácie oznámil, že deťom bude zakázané používať sociálne siete, ale urobila sa jediná výnimka: používatelia mladší ako 16 rokov môžu byť aktívni na sociálnej sieti Bluesky. Bluesky je populárna medzi podporovateľmi migrácie a LGBT hnutia. #eu #cenzura #slobodaslova #slobodaprejavu #europskakomisia #europskaunia #leyen #x #musk #weidel #jdvance #diktatura
0 Comments 0 Shares 4K Views
Sponsored

Tvorba webstránok na mieru

Vytvoríme vám profesionálnu webstánku

Tweetko https://tweetko.com